Emilia Woleń Finalistką Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”

Dnia 31 marca 2022 r. w Starostwie Powiatowym w Prudniku odbyło się uroczyste podsumowanie VI Prudnickiej Edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, którego inicjatorem jest Fundacja „Świat na TAK” z siedzibą w Warszawie. Jego celem jest wyłanianie i promowanie pozytywnych zachowań i działań młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. Wspaniali wolontariusze doskonale zdają sobie sprawę, że każdy gest pomocy, odruch serca szczególnie w okresie pandemii, nawet rozmowa on-line jest dla osób w izolacji ogromnym wsparciem. W ten sposób budują humanitarny świat i stanowią wzór do naśladowania.

W przesłuchaniach konkursowych uczestniczyło sześciu uczestników. Jury po wnikliwej analizie wyłoniło w kategorii „Ósemka” SZEŚCIU WSPANIAŁYCH, z tego dwóch otrzymało miano  laureata i czterech wyróżniono.

Tytuł laureatki i „Złotą Ósemkę” otrzymała EMILIA WOLEŃ, uczennica trzeciej klasy mundurowo-wojskowej II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku. Jednocześnie została ona Finalistką Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i będzie reprezentować Powiat Prudnicki w Warszawie, w II etapie – na szczeblu Ogólnopolskim Konkursu organizowanym przez Fundację „Świat na Tak”.

Kolejną Laureatką i zdobywczynią „Srebrnej Ósemki” jest:

Natalia Wąsowska – uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku.

Wyróżnienie i „Srebrną Ósemkę” otrzymały:

Liliana Pawłowska – uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku,

Joanna Fertała – uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku,

Ewelina Kampa  – uczennica Zespołu Szkół w Głogówku,

Angelika Bolibrzuch – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Moszczance.